Moda zdrowie lifestyle

Makijaż do niebieskich oczu – o czym należy pamiętać?

Wiele kobiet zastanawia się, w jaki konkretnie sposób dobrać dla siebie makijaż idealny. Niebieskie oczy mają na tyle wyrazisty pigment, że tak naprawdę wystarczy dosłowne muśnięcie cieniem, a do tego dobór pomadki i maskary. Sprawdźmy, jaki makijaż do niebieskich oczu będzie idealny dla blondynek.

Makijaż dla niebieskookich blondynek

Blondynki najczęściej mają niebieskie oczy czy też jasno-niebieskie. Najbardziej do nich pasują cienie rozświetlające o pastelowym odcieniu, który wpada w róż. Takowe produkty wydobędą z nas wszystko to, co jest najpiękniejsze.

Jeśli chodzi o makijaż do niebieskich oczuto niezmiernie ważny jest dobór kryjących kosmetyków, a więc korektora oraz podkładu. Zasinienia czy też zaczerwieniania mogą zniszczyć efekt, a więc dobrze jest je zakryć przy użyciu produktów wspomnianych. Cena będzie się prezentowała promiennie oraz zdrowo.

Na jakie cienie postawić?

Jakie cienie pasują blondynkom o niebieskich oczach? Będą to brązy, jasne szarości, beże, delikatne błękity oraz róże. Delikatna oprawa oczu u blondynek z niebieskimi oczami sprawia, że „ciężkie” oraz grube kreski będą się po prostu źle prezentowały. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie delikatna oraz brązowa kreska na samej linii rzęs, która je optycznie zagęści, ale nie przytłoczy jednocześnie naszego spojrzenia.

Czy jest coś czego jeszcze powinnyśmy unikać? Na pewno cieni, które są utrzymywane w niezwykle chłodnej tonacji. Te srebrzyste oraz metalicznie dla blondynek raczej się nie nadają. Tym samym jeszcze mocniej ochłodzimy swoją urodę. Poza tym cienie dla blondynek powinny być utrzymane w barwach neutralnych. Jeśli są za bardzo krzykliwe, to mogą przytłaczać delikatny typ urody.