Moda zdrowie lifestyle

Kim jest Tomasz Dedek?

Tomasz Dedek czyli nieśmiertelny Jędrula z „Rodziny zastępczej” to świetnie znany starszemu pokoleniu aktor filmowy i serialowy.


Twitter

Artysta nie ukrywa swoich poglądów politycznych, które są przeciwne obecnej władzy. Aktor udostępnia na swoim koncie na Twiterze posty krytykujące Trybunał Konstytucyjny w obecnym składzie, prezesa TVP Jacka Kurskiego, miesięcznice smoleńskie i wiele innych wydarzeń składających się na obecną sytuację polityczną w kraju. Być może aktor czuje się w obowiązku komentować sprawy polityczne ponieważ sam ma przykre doświadczenia z władzami komunistycznymi. W czasach PRLu był zmuszony do współpracy z SB w latach 1975-1977,

Instagram

Tomasz Dedek nie posiada instagrama a jedynie profil na facebooku. Aktor nie zabiega o popularność w postaci followersów. Doskonale radzi sobie zawodowo i nie interesuje go influencerstwo dzięki czemu ma czas spełniać się zawodowo. 

Choroba

Rak był obecny w życiu aktora nie tylko w rodzinie ale też wśród znajomości zawodowych. Koleżanka z planu „Rodziny zastępczej” Gabriela Kownacka zachorowala na raka piersi w 2004 roku. Leczenie pozwoliło jej normalnie funkcjonować i pracować jeszcze wiele lat. Niestety odeszła w 2010 roku. Być może te bolesne wspomnienia uniemożliwiły Tomaszowi otwarcie mówić o własnej chorobie. Aktor zachorował na raka prostaty o czym poinformował dopiero w 2019 roku. Nowotwór jest w tym momencie w emisji a artysta może dalej cieszyć się życiem. Dedek nie zrezygnował z pracy nawet w czasie leczenia – wystąpił w kilku serialach a nawet w teledysku znanego rapera.