Moda zdrowie lifestyle

Monika Dryl: Aktorka, która podbiła polską scenę teatralną i telewizyjną

Monika Dryl jest jednym z najjaśniejszych nazwisk w polskiej branży filmowej i telewizyjnej. Bardzo wszechstronna, zarówno na scenie, jak i przed kamerą, żegna się z każdym, kto ma to szczęście, aby z nią pracować, zachwycony jej profesjonalizmem i pasją.

Monika Dryl urodziła się 1 marca 1973 roku w Gdyni. Studia pielęgniarki porzuciła, by podążyć za swoją prawdziwą pasją – aktorstwem. To był ryzykowny ruch, który jak się okazało przyniósł jej ogromny sukces.

Studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi ukończyła w 1995 roku. Tam przekonała się, że jej miłość do aktorstwa była słuszna. Zdobyła cenne doświadczenia, które pomogły jej w jej karierze scenicznej.

Jako aktorka teatralna zdobyła uznanie zarówno krytyków, jak i publiczności. Jej debiutem na scenie był monodram „Tango stereo” w reżyserii Krzysztofa Globisza. Ale to występ w Teatrze Polskim we Wrocławiu przyniósł jej prawdziwe uznanie. Tamtejsza scena stała się dla niej drugim domem przez prawie dwadzieścia lat. Na tym etapie kariery Monika Dryl zagrała w wielu znaczących sztukach, a jej role były zawsze wyjątkowo wymagające.

Jednak to telewizja dała jej największą popularność. Za jej debiut telewizyjny można uznać rolę w serialu „Bank nie z tej ziemi”, gdzie zagrała postać Kasi. Od tamtej pory pojawiała się w wielu popularnych produkcjach telewizyjnych, takich jak „Na wspólnej”, „Cisza nad rozlewiskiem”, „Klan” czy „M jak miłość”.

Monika Dryl jest również twórczynią kabaretu. W 2005 roku założyła wraz z Dorotą Deląg Kabaret Foch. Mimo że komedia jest często traktowana jako forma mniej prestiżowa, dla Dryl nie ma tego ostracyzmu. Uważa, że jest to jedna z najtrudniejszych form aktorstwa i cieszy się, że ma możliwość wyrażania siebie w taki sposób.

Monika Dryl jest również niezwykle zaangażowana w życie społeczne. Angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne i działania na rzecz praw człowieka. W 2017 roku był gościem specjalnym na Europejskim Kongresie Kobiet, gdzie mówiła o prawach kobiet w Polsce.

Nie bez powodu Monika Dryl jest jednym z najjaśniejszych nazwisk w polskim aktorstwie. Jej umiejętności jako aktorki, jej zaangażowanie w społeczność teatralną i telewizyjną oraz jej silny głos na rzecz praw kobiet sprawiają, że jest prawdziwą inspiracją dla innych. Niezależnie od tego, czy widzisz ją na scenie, na ekranie telewizora, czy nawet na ulicach walczącej o sprawy, które są dla niej ważne, można być pewnym, że Monika Dryl pozostanie niezapomnianym talentem na długie lata.

Przeczytaj więcej na:https://ck-mag.pl/kim-jest-monika-dryl-maz-dzieci-filmy/.