Moda zdrowie lifestyle

Kim jest Ewa Brodnicka?

Ewa Brodnica to dziś 37 letnia pięściarka zawodowa urodzona w Nowym Dworze Mazowieckim. Debiutowała wcale nie tak dawno temu bo w 2013 roku a w tym czasie zdążyła zostać już mistrzynią europy i federacji WBO. 

Co zachęciło Brodnicką do kariery sportowej?

W wywiadzie u Kuby Wojewódzkiego Ewa Brodnicka przyznała, że to obracanie się w męskim gronie i wśród braci zachęciło ją do uprawiania tak brutalnych sportów jak boks. Ewa jak zauważył prowadzący wygląda oszałamiająco i doskonale dałaby sobie radę w bardziej kobiecych zawodach typu modelka. Pięściarka jednak obstawała przy swoim i twierdzi, że kocha adrenalinę i w tym czuje się najlepiej. Nie wyobraża sobie na ten moment robić cokolwiek innego. 

Świetna passa sportsmenki

Ewa Brodnicka od swojego debiutu w Pionkach w 2013 roku stoczyła 20 walk z czego przegrała tylko jedną w USA w Paradise w październiku 2020 roku. Przegrała na punkty z amerykanką Mikaelą Mayer jednak już 13 marca w Dzierżoniowie stoczyła wygrany pojedynek z Bułgarką Mileną Kolevą. Ostatnia jej walka miała miejsce w organizacji MMA, którą rozegrała ze znaną youtuberką Anielą Lil Masti. Walkę przegrała 28 sierpnia w 3 rundzie. W wywiadzie zaraz po walce wyznała, że kilka tygodni wcześniej skręciła nogę w kolanie co utrudniało jej treningi.