Moda zdrowie lifestyle

Elektryczny symbol stylu – BMW i3

4 metry dobrego smaku

BMW i3 mierzy zaledwie cztery metry, jednak są one wypełnione nowinkami technicznymi z najwyższej półki. Materiały użyte we wnętrzu pochodzą z surowców naturalnych i recyklingu, przez co auto stara się na wszelkie sposoby dać do zrozumienia, że kupując je, dba się o środowisko. Elektryczny silnik może pochwalić się przyzwoitym zasięgiem.

Elektryczne BMW i3 – hit w Skandynawii i… firmach

Świetna sprzedaż BMW i3 w krajach skandynawskich bierze się przede wszystkim z faktu, iż ulgi na pojazdy elektryczne są bardzo wysokie. Dowodzi to także, że nawet ostre zimy nie unieruchamiają ,,elektryków”. Floty w polskich przedsiębiorstwach także chętnie zamawiają i3. Zasięg pojazdu waha się od ok. 160 do ok. 200 kilometrów. W przypadku wariantu o zwiększonej pojemności baterii wartości te wzrastają nawet o kolejne 100 kilometrów.

I3 waży około 1300 kilogramów, legitymuje się mocą 102 KM. Dzięki niewielkim gabarytom możliwe jest osiągnięcie przyspieszenia do 100 km/h na zaskakująco dobrym poziomie 7 sekund. Jazda i3 jest przyjemna, samochód ma bardzo dobre właściwości jezdne – jednogłośnie podkreślają kierowcy. Wnętrze jest nowoczesne i wyjątkowe – zwłaszcza nietypowe materiały. Niedługo zaprezentowana ma być nowa odsłona i3, być może porzucająca pudełkowate kształty oryginału.