Moda zdrowie lifestyle

Kim jest Maria Pawłowska?

Urodzona w 1991 roku i pochodząca z Krakowa Maria Pawłowska jest lubianą, polską aktorką filmową i teatralną. Jej głos słychać również w dziesiątkach produkcji dubbingowych, a za rolę w spektaklu „Harce młodzieży polskiej” została w 2013 wyróżniona nagrodą na Ogólnopolskim Festiwalu Szkół Teatralnych. Szersza publiczność doskonale kojarzy ją z ról w filmach „Miasto 44” oraz „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”.

Maria Pawłowska – wykształcenie i filmografia

Pawłowska ma wykształcenie aktorskie, w latach 2007-2009 uczęszczała na zajęcia Studia Aktorskiego Doroty Zięciowskiej i Zbigniewa Kalety w Krakowie, a między 2009 a 2014 studiowała na Akademii Teatralnej w Warszawie, kończąc na niej Wydział Aktorski.

Debiut: już w czasach studenckich, w roli Ludwisi, w sztuce „Chory z urojenia” Moliera, wystawianej na scenie Teatru 6. Piętro. Debiut typowo ekranowy: „Karuzela” Wichrowskiego, tu w roli Natalii.

Przegląd filmografii:

  • Pełnometrażowe: Karuzela, Miasto 44, Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej, Po prostu przyjaźń, Konwój, Letnie popołudnie/One summer afternoon
  • Krótkometrażowe: Sara, Suma szczęścia/Czarne lusterko oraz Tabliczka mnożenia
  • Seriale telewizyjne: Komisarz Alex, Stulecie Winnych, Hotel 52, Przyjaciółki, Przepis na życie, M jak miłość, Leśniczówka, Lekarze na start, Ojciec Mateusz, W rytmie serca

Poza aktorstwem, Maria Pawłowska jest również utalentowaną wokalistką, występująca w widowiskach teatralno-muzycznych, a także w 2019 roku – na 56. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Lubi balet i taniec towarzyski.